Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  


CS:GO'da daha iyi olmak isteyenlere öneriler.

Reklam/Sponsor


#1

CS:GO'da Daha iyi olmak isteyenlere öneriler


Sensivity Ayarı 
 CS:GO'da ayarlanması gerekenlerin en başında mouse sensivity (fare hassasiyet) ayarı gelir. Mousenin hassasiyeti csgo'da inanılmaz bir fark yaratmakta. cs:go'ya ilk başladığımda mouse ayarım 1200 dpi ve oyun içinde 6.4 sensivitydi. Bu sene ise 800 dpi 2 sensivity ile oynamaktayım. Eğer başlarda sizde benim gibi yüksek sensivity oranlarında başladıysanız doğrudan sensivityi düşürmek zor olacaktır ve oynamanızı engelleyecektir.Bu yüzden sensivityi düşürürken bir kademe düşürüp alışıp tekrar düşürmenizi tavsiye ederim . Benim kullandığım yöntemde bu şekildeydi sensivity'i önce 6'dan 4'e sonra 2'ye düştüm ve bu şekilde alıştım. Dediğim gibi yaparsanız zamanla fark edeceksinizki headshot oranlarınız artacak. Sensivity düşürmemizin genel amacı yüksek bir hassasiyet oranında mousea yaptığınız küçük bir dokunuş bile nişangahınızın düşmanınızın kafasını belirleyen hitboxın dışına taşmasına sebebiyet verebilir. Düşük bir sensivity her zaman daha avantajlıdır. Günümüzde profosyonel oyuncuların sensivity oranları 1.5-2 arasında değişmektedir .

Benim kullandıgım ayarlar ; 

QQ6O4k.jpg

İyi bir crosshair hazırlamak 

Oyunun size sunduğu en büyük imkanlardan biriside crosshair yani nişan göstergenizi ayarlayabilmenizdir. İyi bir nişangah kullanmak son  derece önemlidir . Oyunu ilk açtığınızda kocaman çirkin bir gösterge ile başlıyorsunuz ama tabii bunu değiştirmek mümkün. Bu iş için cross hair haritası mevcut. Bu haritada çoğu profosyonel oyuncuların kullandığı göstergeler var. Bunun yarı sıra kendi crosshairinizi yapmak isterseniz  göstergenin kalınlından genişliğine ,  renginden saydamlıgına kadar bir çok ayarı yapabileceginiz bir sayfa karşınıza çıkıyor.

Crosshair Haritası'na tıklayıp abone ol butonuna basıp oyundan giriş yapmanız yeterlidir.

Aim reflex çalışması , pratik 

Cs:go'da ne kadar maç yapmışsam bir o kadarda aim ve pratik çalışmışımdır. Bu haritalarda çok fazla zaman geçirmekteyim . Kesinlikle işe yarıyor sizlerinde aim, reflex , pratik haritalarında çalışmanızı öneririm

Refleks dedigimiz haritada etrafınızda çokça düşman akıyor ve siz onların ortasında bir platformun üzerinde dururken size gelen botları hızlıca vurmaya çalışıyorsunuz. Aim geliştirme haritasında ise istediğiniz silahı seçebiliyor , isterseniz fazladan bot , siper , kapılar ve farklı bot doğuş noktaları ekleyebiliyor ve ona göre çalışabiliyorsunuz.

Çalıştıgım  reflex haritasından bir örnek ;


oEb4p2.jpg

Çalıştığım Aim haritasından bir örnek ;


B8q7gv.jpg

Benim kullandıgım ve size tavsiye ettiğim haritalar üzerine tıklayıp abone olarak oynayabilirsiniz ;

Aim: Training Center 1.5c

Reflex: FAST AIM/REFLEX TRAINING MAP

Birde bunlardan hariç rekabetçi maçlara girmeden önce maplar için yaptığımız prefire çalışma mapları var  . Bu maplar rekabetçi maçlarına girmeden önce ısınmak ve daha iyi performans sergilemek için kullanılır. Map hakkında ve kullanımında bilgi almak için aşağıya verecegim video yararlı olacaktır.
Oyun bilgisi ve oynadığın haritayı bilmek 

Öncelikle bilgidiniz bir haritada oynamak bilmediginiz bir haritada oynamaktan daha önemlidir. Benim bu başlık altında anlatacağım şey haritada yer alan bomba noktalarını ve wallbang ( duvar arkası vuruş) yapabileceginiz noktaları ögrenmek ve iyi bilmek. Bunun için benimde daha önce izledigim ve etkisini gördüğüm videoları size topladım.
Cevapla

#2

EMEĞE SAYGI ELLERİNE SAĞLIK +rep
Cevapla

#3

(08-11-2016, Saat: 00:40)KavuncuAmca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EMEĞE SAYGI ELLERİNE SAĞLIK +rep

Önemli değil Smile
Cevapla

#4

Eline sağlık : D
Cevapla

#5

(08-11-2016, Saat: 14:48)relre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık : D
Ty Big Grin
Cevapla

#6

İyiki Lem oldun cafer artıstlıgın luzmu yok senın yuzunden novayım Big Grin
Cevapla

#7

(08-11-2016, Saat: 16:53)Kbsipahi22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyiki Lem oldun cafer artıstlıgın luzmu yok senın yuzunden novayım Big Grin
Hahahaja tamam :d
Cevapla

#8

eline sağlık. güzel bir video ile de taçlandırmışsın konuyu. nice konular bekliyoruz senden. Big Grin
Cevapla

#9

(08-11-2016, Saat: 17:56)PrinceofKnights Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eline sağlık. güzel bir video ile de taçlandırmışsın konuyu. nice konular bekliyoruz senden. Big Grin

önemli degil :d
Cevapla

#10

eline sağlık insanlara bu kadar iyi bilgi vermen devamını bekleriz <3
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
12-11-2016, Saat: 07:19
Son Yorum: PrinceofKnightsKonuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi