Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  


CSGO FPS YÜKSELTME

Reklam/Sponsor


#1

CS GO FPS YÜKSELTME İÇİN ÇALIŞTIRMA SEÇENEKLERİ KOMUTLARI


CS GO Performansı olmazsa olmaz. Şimdi bu komutları ekleyebilmek için öncelikle Steam ‘i açalım.

Steam > Kütüphane > CS:GO > “Sağ Klik” > Özellikler > Çalıştırma Seçeneklleri Ayarları


(Benim steamda eklenti olduğu için kendi ssimi atmadım.)

 • -freq 100
Frequency, oyunun bence bel kemiği. Yıllarca çok iyi monitörbilgisayar ekranı alamadığımdan belki de, Monitörümün yenileme hızı, yani kısaca Hz. Düşük olduğundan oyunu tam anlamıyla ağız tadıyla oynayamıyordum. İlk aldığım Samsung 957MB Flat Screen ile 100Hz ve üzeri seviyelere çıkarak oyunun aslında ne kadar fark ettiğini. Oyuna hakimiyetin 100 = HzMouse olduğunu formüle ettim. Bugün gidip kendinize bir iyilik yapın, minimum 100 Hz bir ekran alarak. Oyunculuk hayatınıza yeni bir soluk, yeni bir çağ açın.
Eğer yapamıyorsanız kendinize eski flat 100hz alabileceğiniz 4:3 monitor alarak kendinizi ödüllendirin.
Bunu da yapamıyorsanız. Elinizde ki monitorun maximum hz ‘ini zorlayın. Bu konuda yardıma ihtiyacımız olursa size farklı bir makalede yardımcı olmak isterim.
CS GO çalıştırma seçenekleri ayarlarımıza –freq 100 yazarak bazen ekstra program kullanarak monitorumuzun 100hzseviyesine cıkmadığı durumlarda yardımcı olarak 100hz ‘e çıkarma çabasıdır. Cs go fps sorunu ile direk bağlantılı olan bu komut. Aslında yüksek olan FPS ‘nizi görmenizi sağlar.
Şöyle ki. “fps_max 300” yazarak 300 fps ‘nizi 300 görmeniz aslında hz nizin kaç olduğuna bağlıdır. 60hz bir monitor ile oynuyorsanız. 60 FPS den fazlasını monitorunuz gosteremeyeceğinden oyunu rahat fakat gerçek kalitesinde oynayamaz, hakimiyeti sağlayamaz görüntülerde yırtılma gibi sorunlar olur ama pek de fark edeceğinizi sanmıyorum. Bu biraz daha CS:GO ‘u Pro seviyede konuşabilen ve konuşmaktan zevk alan arkadaşlara açık bir konudur. Geçelim. Artık NVIDIA G-SYNCVar..


 • -nod3d9ex
Hayat kurtarıcı CS GO FPS Ayarı, tam olarak Direct X ‘in bilgisayarınızın özelliklerine performansına göre sizlere direct x ‘in görüntü ayarlarınızın seviyesini set etmesini sağlamaktadır. +50 CS GO FPS Yükseltme olanağı sağlamaktadır.
 • -64bit
CS GO Çalıştırma ayarlarına ekleyeceğimiz bir başka önemli komut. İşletim sisteminiz 64bit fakat 32bit mi oynuyorsunuz oyununuzu ? Hadi ama. Olurmu öyle şey. FPS arttırmak için çok güzel bir fırsat yazalım bir köşeye.

 • –novid
Novid in fps ile hiç ilgisi yok, sadece oyun açılışında ki valve video intro ‘yu kaldırmaya yarıyor.
 • -threads 4
CS GO FPS Yükseltme konusunda belki de size en çok faydayı sağlayacak olan şey İşlemcinizin ne kadar güçlü olduğu ve işlemcinizi cs go performansı için kullanıp kullanmadığınız. Bazılarımız i7 işlemciler ile 60 FPS aldıklarından bahsediyorlar. Bana bir i7 verin minimum 400FPS ile CS GO Performansı garantisi veriyorum size. Thread nedir? Thread için çok şeyler söyleyemiyorum ama aynı anda işlemcinizin bilgisayara ne yapması gerektiğini söylemeden önce, bir kerede kaç işlemi döndürmesiyle ilgilidir. İşlemcinizin bir kerede kaç işlem döndürğünü öğrenmek için CPU – Z ‘i kullanabilirsiniz.
cpu-threads-cs-go-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Ft%...%C4%B1.jpg


 • –novid
Novid in fps ile hiç ilgisi yok, sadece oyun açılışında ki valve video intro ‘yu kaldırmaya yarıyor.


CS GO OYUN İÇİ AYARLAR İLE FPS YÜKSELTME

CS GO GELİŞMİŞ VİDEO AYARLARI
 • EVRENSEL GÖLGE KALİTESİ – Düşük
Evrensel gölge kalitesi oyunun mesafesel ve bölgesel, kapalı alan, su veya bunun gibi alanlarda sahnenin gölgelerinin görünmesinde belirleyicidir. Yüksek den Düşük ‘e doğru mesafe bazında gölgelerin size görünmesini sağlayabilirsiniz.
Gölgeler oynanabilirlik açısından oyuncuya avantajlar sağlamaktadır. FPS yükseltmek ve performans arttırmak isteyenler kesinlikle en düşük seçeneği seçmeli.
Diğer yandan gölgeleri bazı noktalarda avantaj olarak kullanabilirsiniz. Gölge konumunuza göre, oyuncudan önce size görünebileceği pozisyonları var sayın ve avantaj sağlamak için seçeceğiniz seviyeye iyi karar veriniz.

 • MODEL / DOKU DETAYI – Düşük
Model ve doku detayı oyun içindeki her bir santimin ne kadar kaliteli olacağını belirler. Fps problemeri temelde çözünürlüğe dayalıdır.

 • EFEKT DETAYI – Düşük
Efekt detayı cs go ‘da bir oyucunun silah değiştirirken yaptığı hareketi göz önüne getirin. Son yapılan güncellemelerde bu efekler biraz daha iyileştirilmiştir. Oyuncu silah tutarken bıçağı çektiğinde, ki bu bir kelebek ise, bıçağı salladığını görebilirsiniz. bu efekt detayları cs go oyun seyir zevkini arttırabilir fakat fps sorunları ile başa çıkmanız anlamına gelmektedir. Düşük seçiniz.
 • SHADER DETAYI –Düşük
CS GO ‘nun işlemci bazlı shader çözümleyeci bir oyun olduğunu yukarıda anlattık, shader yani gölge çözümlemek ekran kartından çok işlemcinin yapacağı bir iş olduğundan ve cs go ‘nun çoğunlukla shader texutre mode ‘lu bir oyun olması sebebi ve FPS ‘nin çoğunu işlemcinizin gücüne göre sağladığınız bir oyun. Bu sebep ile shader detayı ‘nı düşük olarak ayarlayalım.
Benim bilgisayarımın işlemcisi güçlü diyorsanız gölge detayını yükseltebilirsiniz. Oyun içi ışıklandırmalarda iyileştirmeler görecekseniz objeler ve sahneler daha gerçekçi ve parlak gözükecektir. Dxlevel ile doğrudan bağlantılı olan bu ayarı yüksek seçerseniz. Dxlevel ‘da cs go çalıştırma seçenekleri ayalarında yükseltmeniz veya komple kaldırmanızı tavsiye ederim.

 • ÇOKLU CPU KULLANIMI – Etkin
CS GO FPS Yükseltmek için daha çok işlemci gücüne ihtiyacımız var. Elimizde ne kadar çekirdekişlem sayısı thread var ise bunları kullanmak için etkin olarak ayarlıyoruz.


 • KESKİNLİĞİ YUMUŞATMA MODU – Yok
Fps sorunuza deva olacak bir başka ayar. Burada dokuların kenarlarında oluşan tırtıklanma problemini çözmek için bu ayarı olabildiğince yüksek seçiniz. Daha fazla fps için yok seçiyoruz.

 • DOKU FİLTRELEME MODU – İki Doğrusal Yumuşatma
Dokuların görünüm kalitesini arttırmak için kullanabileceğimiz doku filtreleme modu ile dokuların daha iyi görünmesini sağlayarak tamamen fps sorunu yaşamak için bire bir ayardır. İki doğrusal yumuşatma ile bu ayarı fps üzerinde ki kötü etkisini en aza indiriyoruz.

 • DİKEY SENKRANİZASYON – Kapalı
Dikey senkranizasyon cs go için hz ekran kartı ve işlemci gücü üçgeni arasında en büyük ilişkiye sahip ayar olduğunu söyleyebiliriz. Bahsettiğim 75hz bir monitor ile 75 fps nin üzerini göremezsiniz ama net_graph üzerinde 160FPS görebilirsiniz, fakat bu 160 fps değildir. Dikey senkranizasyon kapalı iken görüntüde yırtılmalar, tanımlayamadığımız sorunlar meydana gelebilmektedir ama kendiniz kandırmaktan başka birşey değildir. 100 hz ve dikey senkranizasyon açık bir pc ve monitor de 100 FPS nin altına inmez ve minimum 100 FPS ile oynadığınızın garantisini kendinize verebilirsiniz. Dikey senkranizasyon çok ayrıntılı ve bahsetmek istediğim bir konu farklı bir makalede bu konuyu ele almak istiyorum. Paylaştığımda buradan görebilirsiniz.

 • HAREKET BULANIKLIĞI – Kapalı
Gölgeler düşük özellikleri olan bilgisayarlarda FPS problemi yaşatırlar bu sebep ile geçiş yumuşatma. Oyun içinde ani yön değiştirme ve hareketlerde ekrana sağlıyacağı gölge-bulanıklık ile fps sorunu yaşamanıza sebebiyet vereceğinden kapalı olarak seçmek en iyisi olacaktır.


O kadar araştırdım alırım bi +repinizi  Smile
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
CS 1.6 MAP TO CSGO MAP konuyu başlatan Kontramapper
2 Cevap - 1,237 Okunma
28-08-2018, Saat: 21:32
Son Yorum: Hydra !Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi