Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  


Haftanın Özeti (2 Ekim – 8 Ekim)

Reklam/Sponsor


#1

ROkoGZ.jpg
Ekimin ilk haftası, CS:GO dünyasını yakından ilgilendiren gelişmelere sahne oldu. 2018’in ilk “Majör”ünün açıklandığı haftada Space Soldiers neler yaşadı sorusunun cevabıyla karşınızdayız. 

İliklere kadar hissedilen Pazartesi sendromu

Geçtiğimiz hafta, Space Soldiers için iyi başlamadı. Haftaya 2 Ekim Pazartesi NiP maçıyla merhaba diyen takımımız, EPICENTER 2017 Avrupa elemeleri grup maçında rakibine 2-1 mağlup olarak turnuvaya katılma şansını kaybetti. Grubun ilk maçında İsveç temsilcisine mağlup olan Space Soldiers, mağluplar maçında BIG’i devirmeyi başarmıştı. Grup ikinciliği için oynanan maçta NiP’e karşı alınan 2-1’lik mağlubiyet, St. Petersburg’da düzenlenecek turnuvaya katılım şansımızı kaybetmemiz anlamına geliyordu. Grubumuzu ilk iki sırada tamamlayan NiP ve FaZe Clan’ın elemeler finalinde rakip olmasıysa ne kadar zorlu bir gruba düştüğümüzü kanıtlar nitelikteydi.
lbjvNE.png
Çin’e iki maç kadar yakın, Avrupa Minörü kadar uzağız
2-5 Kasım’da, Çin’in Şanghay kentinde düzenlenecek StarLadder iLeague Invitational #2 turnuvası kapsamındaki Avrupa elemelerinde takımımız bu hafta yalnızca bir maça çıktı. Çeyrek finalde Vincent “Happy” Schopenhauer’in EnVyUs takımını 16-10’luk iki harita sonucu 2-0 ile geçen Space Soldiers, yarı finalde Polonyalı AGO takımının rakibi oldu. Yarı finali geçmemiz durmunda, finalde Dignitas – HAVU maçının galibini ile 150.000$ ödül havuzlu turnuvaya katılım hakkı için yarışacağız.
Ancak bu galibiyetten yalnızca iki gün sonra gelen ELEAGUE Major: Boston 2018duyurusu işleri karıştırdı. Ne yazık ki bir sonraki “CS:GO Majör”ü elemeleri kapsamındaki “Avrupa Minör”ünün tarihleri de 2-5 Kasım olarak açıklandı. Minöre katılım hakkı kazanmamız durumunda, StarLadder iLeague elemelerini zirvede tamamlasak dahi Çin’deki turnuvadan çekilmek zorunda kalacağız.
XEkL3j.jpg

WESG 2017 yolunda ilk engel aşıldı
WESG 2016’yı hatırlarsınız. Önce Türkiye, ardındansa Orta Doğu ve Afrika elemelerini geçip turnuvaya katılmış, o dönem kadrosunda Muhammed “mini” Salman, Özgür “woxic” Eker ve sonradan takımımıza katılan Buğra “Calyx” Arkın gibi Türkiye’nin önde gelen genç yeteneklerine sahip Dark Passage ile birlikte Türkiye’yi turnuvada temsil etmiştik. Heyecan dolu turnuvadan dördüncülükle ülkemize dönmüştük.
Organizatörlerin aldığı karar neticesinde Türk takımları bu yıl eleme maratonuna Güney Doğu Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye elemeleriyle başladı. Avrupa Elemeleri’ne yalnızca tek takım gönderecek bölgeyi zirvede bitiren ekip; yarı finalde Dark Passage, finaldeyse Orion Gaming’i 2-0’lık skorlarla geçen Space Soldiers, oldu. Ana turnuvayla aramızda sadece Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu elemeleri kaldı.

ROG Masters 2017 sıkışık takvim kurbanı

Space Soldiers, 250.000$ ödül havuzlu ROG Masters 2017’ye Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan katılacak takımları belirlemek amacıyla düzenlenen bölgesel finallerden çekilme kararı aldı. 12-15 Ekim’de gerçekleştirilecek bölgesel finaller; ELEAGUE Major: Boston 2018 yolundaki Avrupa Minör Kapalı Elemeleri’yle çakıştığı için bu kararı almak zorunda kalan takımımızın yanı sıra, Dignitas da sıkışık takvim sebebiyle turnuvadan çekilen bir başka ekip oldu.
nJML9R.jpg

Ocak 2018’de Boston’da olmak dileğiyle
5 Ekim Perşembe günü, haftanın CS:GO adına en önemli olayı yaşandı ve ELEAGUE, sonraki “CS:GO Majör”ünü düzenleyeceğini açıkladı. Ocak 2018’de, ABD’nin Boston şehrinde düzenlenecek Majör, 1 Milyon Dolar ödül havuzuna sahip olacak. Space Soldiers; PGL Major: Krakow 2017’de olduğu gibi, Avrupa Minör Kapalı Elemeleri’ne davet alarak tam bir kaosa sahne olan açık elemeleri doğrudan geçti.
16 takımın katılacağı kapalı elemeleri ilk 8’de bitirmemiz durumunda Avrupa Minörü’ne katılma hakkı kazanacağız. 8 takımın yarışacağı minörde ilk iki sırayı alan takımlar majör ana elemelerine katılacak. Tüm bölgelerden takımların yer alacağı ana elemede, 16 takım arasından ilk 8’e girenler ise “challenger” olarak ELEAGUE Major: Boston’a katılma hakkına sahip olacak.
Space Soldiers’ın majöre giden yolunda ilk aşama olan kapalı elemeler, 15 Ekim’de gerçekleştirilecek, kaçırmayın!

WCA 2017 Avrupa Elemeleri’nde yarı final için
WCA 2017’ye katılma yolunda takımımız bu hafta üç maça çıktı. Format gereği yalnızca grup liderlerinin play-off aşamasına yükseldiği Avrupa Elemeleri’nde Space Soldiers, AVANGAR ve Kinguin’i yenerken HAVU’ya mağlup oldu. Grup liderliği için tekrar HAVU’ya karşı oynayacağımız maç ise rakipten kaynaklanan bir problem nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
Ana turnuvaya üç takım gönderecek Avrupa Elemeleri’nde, HAVU’yu geçmemiz halinde son dört takım arasına kalmamız, turnuvaya katılma şansımızı oldukça yüksek hale getirmiş olacak.


Türkiye’de emin adımlarla
Uluslararası turnuva elemeleriyle geçen yoğun fikstürün arasında Space Soldiers, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda da yoluna devam ediyor. 8 Ekim Pazar günü GPay ICE’a karşı 16-5 ve 16-6’lık haritalar sonucu 2-0 galip gelen takımımız galipler finalinde Dark Passage’ın rakibi oldu. Dark Passage’ı geçmemiz halinde mağluplar yolundan gelecek takımla Türkiye Şampiyonu ünvanı için karşılaşacağız.

KAYNAK : SPACE SOLDİERS
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi