Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  


iOS İçin Shazam Uygulaması Baştan Aşağıya Yenilendi!

Reklam/Sponsor


#1
(Son Düzenleme: 20-02-2018, Saat: 01:15, Düzenleyen: PatikliPenguen.)

Yurtdışında olduğu kadar ülkemizde de yaygın olarak kullanılan ve Türkçe şarkıları tanımlama özelliğine sahip olan Shazam, bir kafede kahvenizi yudumlarken çalan şarkının sanatçısını ve ismini ücretsiz olarak öğrenebilme fırsatı sunuyor.

oOObJ9.jpg

Bugüne dek geliştirilme amacına uygun hareket ediyor olsa da Shazam’ın kullanıcı arayüzü pek beğenilmiyordu. Çoğu kullanıcı için kafa karıştırıcı bulunan Shazam uygulaması şimdilerde yepyeni bir güncelleme aldı.

iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad modelleri için dağıtılan yeni güncellemede Shazam’ın kullanıcı arayüzü tamamen yenilendi ve çok daha temiz bir görünüme kavuşmuş oldu.

Köklü değişiklikler söz konusu
Yukarıda yeni alan ekran görüntüsünden de fark edebileceğiniz üzere yeni güncelleme, Shazam’a bambaşka bir hava katmış. Önceki sürümlere kıyasla Shazam üzerinden tanımlanan şarkılara ait albüm kapakları, artık ekranı tamamen kapatacak şekilde görüntüleniyor.

Hatırlanacağı üzere Shazam’ın eski versiyonlarında sanatçı ve şarkı isminden ziyade şarkıyı dinleyebileceğiniz YouTube, Apple Music, iTunes ve benzeri mecralara ait bağlantılar öne çıkıyordu. Artık buna son verildi.

Şarkı sözü senkronizasyon özelliği geldi!
Yeni arayüze ek olarak güncellemede şarkı sözü senkronizasyonu özelliği de yer aldı. Bu özellik, şarkı gerçek zamanlı olarak çalarken şarkı sözlerini senkronize bir şekilde görüntüleyebilmenize imkân tanıyor.

Malum olduğu üzere Shazam artık Apple bünyesinde faaliyetlerine devam eden bir uygulama. Ancak uygulamanın başı şimdilerde Avrupa Birliği‘nde açılan rekabet davalarıyla bir hayli meşgul.
Cevapla

#2

Aman tanrim <3
Cevapla

#3

fırtına öncesi sessizlik bu
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
29-06-2017, Saat: 22:40
Son Yorum: GrompiestKonuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi