Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  

Komutçu Trollemek

Reklam/Sponsor

Elimde yeterli delil olmadığı için bu konuyu bir şikayet konusu olarak değil öneri veya tavsiye konusu olarak açıyorum. Serverda bulunan kişilerin %90ı komutçu trollemeye meyillidir bu su götürmez bir gerçek. Fakat en azından yetkili arkadaşlar (komutçu, kaptan, master slot vs.) bu olayı dozunda bırakabilmeli. Bakın komutçu trollemek ban sebebi olmasına rağmen ben dozunda bırakılmalı diyorum. 

Örnek verecek olursak çok değil daha 3-5 gün önce Bugras nicknameli arkadaşımızın benim komutumda troll yapmasından sonra yaklaşık 20 dk boyunca mikrofonumu düzeltemedim. 
Sonuç olarak serverda bulunan diğer oyuncular komut dinleyemedi ve eğlenmek için geldikleri serverdan eğlenemeden çıktılar. Ardından Bugras 100dk ban yedi. Benim hatam yok demiyorum (mikrofon problemimi bilenler biliyor). Tekrar bu sabaha dönelim, server resetlendikten sonra servera girdiğimde aynı arkadaş yanında bir kaç kişiyle birlikte aynı trollü tekrar yaptılar. Sorunumu bilmelerine rağmen bunu yapmalarının sonucunda aynı şeyler tekrar yaşandı. Ben bu olaydan gerçekten sıkıldım. 

Bugüne kadar bu güzel aile ortamında ufak tefek mevzulardan insanların birbirini şikayet etmesini gerilim yaşamasını gereksiz buluyordum. Ama belli ki bu güzel ortamı baltalamak isteyen arkadaşlar da varmış içimizde. Artık herkes bilsin ki bunları yapanları cezasız bırakmamak için elimden gelen her şeyi yapacağım.

Bu arada mikrofon problemimi kökünden halledene kadar tekrar komuta geçip insanların vaktini boşa harcamayacağım.

(30-03-2017, Saat: 10:24)NinjaKamil demiş ki: Elimde yeterli delil olmadığı için bu konuyu bir şikayet konusu olarak değil öneri veya tavsiye konusu olarak açıyorum. Serverda bulunan kişilerin %90ı komutçu trollemeye meyillidir bu su götürmez bir gerçek. Fakat en azından yetkili arkadaşlar (komutçu, kaptan, master slot vs.) bu olayı dozunda bırakabilmeli. Bakın komutçu trollemek ban sebebi olmasına rağmen ben dozunda bırakılmalı diyorum. 

Örnek verecek olursak çok değil daha 3-5 gün önce Bugras nicknameli arkadaşımızın benim komutumda troll yapmasından sonra yaklaşık 20 dk boyunca mikrofonumu düzeltemedim. 
Sonuç olarak serverda bulunan diğer oyuncular komut dinleyemedi ve eğlenmek için geldikleri serverdan eğlenemeden çıktılar. Ardından Bugras 100dk ban yedi. Benim hatam yok demiyorum (mikrofon problemimi bilenler biliyor). Tekrar bu sabaha dönelim, server resetlendikten sonra servera girdiğimde aynı arkadaş yanında bir kaç kişiyle birlikte aynı trollü tekrar yaptılar. Sorunumu bilmelerine rağmen bunu yapmalarının sonucunda aynı şeyler tekrar yaşandı. Ben bu olaydan gerçekten sıkıldım. 

Bugüne kadar bu güzel aile ortamında ufak tefek mevzulardan insanların birbirini şikayet etmesini gerilim yaşamasını gereksiz buluyordum. Ama belli ki bu güzel ortamı baltalamak isteyen arkadaşlar da varmış içimizde. Artık herkes bilsin ki bunları yapanları cezasız bırakmamak için elimden gelen her şeyi yapacağım.

Bu arada mikrofon problemimi kökünden halledene kadar tekrar komuta geçip insanların vaktini boşa harcamayacağım.

+1 haklısın ama bu hiç troll olmasın anlamına gelmiyor bende eskiden komut verirdim ve TS de az trollenmedim bunlara alışman lazım sadece sakin olup troll yapan kişiyle eğlenmeye bak 

Canım kardeşim troll var troll var. Bu arkadaşlar beni trolleyerek eğlenirken benim cs go ile olan mikrofon hattım tamamen kopuyor ve komutun ortasında oyundan çık gir yapmak zorunda kalıyorum bu arkadaşlar da malesef bunu bilmelerine yapmaya devam ediyorlar. Yoksa isyan yokken isyan var diyerek trolleyen adama bişey demiyorum bu farklı bir olay.

(30-03-2017, Saat: 11:51)NinjaKamil demiş ki: Canım kardeşim troll var troll var. Bu arkadaşlar beni trolleyerek eğlenirken benim cs go ile olan mikrofon hattım tamamen kopuyor ve komutun ortasında oyundan çık gir yapmak zorunda kalıyorum bu arkadaşlar da malesef bunu bilmelerine yapmaya devam ediyorlar. Yoksa isyan yokken isyan var diyerek trolleyen adama bişey demiyorum bu farklı bir olay.

Mikrofon Olayını Tam Olarak Anlayamadım bu durumdan özür diliyorum konuyu yanlış yere götürdüm için. En kısa zamanda mikrofonun düzeltmen dileğiyle 

İyi oyunlar
İyi forumlar

Nasıl bir troll yapmaları senin mikrofonunun bozulmasına veya oyuna çık gir yapmana sebep olabilir?

Tam olarak açıklayayım. Mikrofonumun kablosunda temassızlık var. Kablo sallanınca temassızlıktan dolayı bağlantı kopuyor. Cs go nun saçma komünikasyon sistemi de oyuna çık gir yapmadan tekrar algılamıyor. Ve bu arkadaşlar benim bu durumdan muzdarip olduğumu bilen arkadaşlar. Hatta şöyle diyeyim ben son 2 haftadır bu problemden dolayı komuta geçtiğimde "beyler seste kesilme olursa alttan söyleyin düzelteyim" diyorum. Arkadaşlar da bunun üzerine seste sıkıntı olmamasına rağmen organize olup ses gg diyorlar ve durum patlıyor.

Yapılan sana bir saygısızlık bence. Durumun tekrarlanmamasını arkadaşlardan rica ediyorum. Benzeri bir olayda şikayette bulunursan relre bey gerekeni yapacaktır.

Konu kilit.