Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  


WORLDS X ZEDD KLİBİNİN ARDINDAKİ HİKAYELER

Reklam/Sponsor


#1

[Resim: E3A0G9.png]League of Legends Dünya Şampiyonası, nihai hâkimiyet için yıl boyu süren kapışmanın sonuç bulduğu etkinlik. Sadece bir takım zirveye çıkma şansına sahip oluyor. Bu zirve aynı zamanda League of Legends’a yüzlerce saat ayıran oyuncuları da bünyesinde topluyor. eSpor ise, ortalama bir oyuncunun tek başına hoşlandığı fantastik anların yansıtılabileceği bir sahne sağlıyor. Her zamanında gelen sıçra veya skor. Her zafer. Her bozgun. Oyuncular olarak fiziksel yeteneklerimizin ötesinde tecrübeler elde edebileceğimiz şampiyonlara hayat veriyoruz. Dünya Şampiyonası da bu sınırları aşan oyunculara ev sahipliği yapıyor.

[Resim: 0ypZPW.jpg]

2011 Dünya Şampiyonası: Şahın Fedakarlığı
Final Serisi 2. Maç | against All authority vs. Fnatic
 
İlk League of Legends Dünya Şampiyonası’nın Finali’nde, aAa kaybedenler grubundan çıkarak Fnatic ile rövanş yaptı. aAa başarılı bir şekilde önde gidiyordu ve geriye rakibinin tabutuna son çiviyi çakmak kalmıştı. Bir galibiyet onları serinin kötü gidişatından kurtarıp, son sözün söyleneceği maça çıkarabilirdi. YellOwStaR’ın Ashe’i bir anda önde kaldı ve Brand tarafından sersemletildi.Yapacağı tek şey can barının nasıl eridiğini izlemek oldu. İstediği kadar tıklasın, hiçbir şey onun bu hatasını geri alamazdı. İki takım arkadaşı da onun ardından düştü ve bir diğeri de haritanın diğer ucuna kadar kovalandı. Neredeyse bir dakika boyunca YellOwStaR gri ekranı izledi ve yeniden doğmayı bekledi.
 
Doğdu ve sadağından bir ok çekti. Yayını gerdi ve nişan aldı. Yeniden doğduğunda, haritanın öbür ucundaki rakibi vurarak kendini affettirdi. Belki oku bıraktığında dua etti, belki de şans okunu yönlendirdi. Ancak bu tarz saldırılar isabet etmek amacıyla yapılır -- oyunu döndürüp bitirmek için. Saldırı isabet ettiğinde ise, tüm tüyler diken diken olur ve isabet edeceğini biliyormuşçasına başarıyı kutlar.

[Resim: VEzO5V.jpg]

2012 Dünya Şampiyonası: Küçük Devler
Final Serisi 3. Maç | Azubu Frost vs. Taipei Assassins
 
Kaplumbağanın tavşanı yendiği masallar kadar, tavşanın da kaplumbağaya fark attığı örnekleri de görmüşüzdür. Taipei Assassins, 2012 Dünya Şampiyonası’nda kaplumbağa rolünü oynadı ve sürpriz bir takım olarak rakiplerine korku saldı. Ancak Final’de eSporun merkezi Kore’den çıkan Azubu Frost takımı ile karşılaştılar. Aynı bölge, üç sene boyunca itibarına yakışır bir şekilde eSpor sahnesini domine edecekti edecekti. Fakat bu durum, Taipei Assassins tarafından geciktirildi.
 
Toyz o yıl, bu düzeni bozan en önemli etkenlerden biri oldu ve hâlâ Tayvan bölgesinin az bilinen kudretinin kalıcı sembollerinden biri olmaya devam ediyor. Aynı zamanda bıraktığı bu anı Orianna’nın orta koridordaki güvenilir ana seçimlerden biri olmasıyla özdeşleşti. Üstündeki topuyla birlikte Orianna, nehirdeki arkadaşlarına yardım etmek amacıyla hızla ilerledi. Onun ayak sesleri bile, Azubu takımının kendi ormanlarına geri dönmesini sağladı -- tıpkı filin fareden korkmasını izlemek gibi... Ama Toyz’un takibi sadece göz dağı vermek için değildi. Rakip Shen’i son pikselden yakaladı ve onu Orianna’nın topuyla ölüme yolladı. Kaplumbağanın tüm turnuva boyunca koruduğu azmi ortaya çıkmıştı.
 [Resim: B8bnX9.jpg]

2013 Dünya Şampiyonası: Örümceğin İnişi

Grup Aşaması 1. Gün | Oh My God vs. Team SoloMid

 

League of Legends’da Baron Nashor savaşları her zaman en heyecanlı anlardan olmuştur. Sunucuların giderek artan sesini ve oyuncuların Baron’un etrafında yaptıkları küçük çekimser dansları da görmüşsünüzdür. O anı çevreleyen hava daha hafif hissettirir -- oyuncular, sunucular ve izleyiciler herkes aynı anda nefes alıyor sanarsınız. Baron’u almak, Nexus’a giden yolda önde olan takımın ihtiyacı olan itiş gücüne ulaşması demekti. Ancak Baron aynı zamanda, yenilen ve ezilen takımın toparlanmasını sağlayan adeta yeni bir soluktu.

 

2013 Dünya Şampiyonası’nda Çin’in turnuvada favori gösterilen takımlarından OMG, Baron saldırılarına başladı devasa solucanın canı hızlıca düşmeye başladı. Tam o anda Team SoloMid’in sarsılmaz “General’i” TheOddOne ortaya çıktı. TheOddOne, ağının güvenli kollarından uzaklaşan bir örümcek misali Elise ile olay mahalline yaklaştı. Görevinin "başar ya da öl"den ziyade "başar ve öl" olduğunu biliyordu. Takım arkadaşları dağınık haldeydi ve altında çok geridelerdi. TheOddOne’ın tek seçeneği hızlı bir şekilde Baron’u çalmaktı. Bitirici hamlesini yapmadan önce göğe yükseldi. Ardından aşağıya inerken rakiplerinin gözleri önünde son bir çarp attı. General, takımı için son atağını yaptı.
 [Resim: 9GrzX3.jpg]

2014 Dünya Şampiyonası: Çekirge Bir Sıçrar

Grup Aşaması 3. Gün | Fnatic vs. Oh My God

 

2014 Dünya Şampiyonası’nda bir Fnatic’in bir OMG’nin öne geçtiği maçta, Fnatic kendileriyle özdeşleşen backdoor zaferine bir kere daha ulaşmaya çalıştı. Her şey sOAZ’ın Rumble’la ışınlanmasıyla başladı. Ardından Cyanide’ın sekiz bacaklı şampiyonu Elise, OMG’nin üssüne sızdı ve en sonunda xPeke, Syndra ile yardıma yetişti. Fnatic bu üç oyuncuyla OMG’nin Nexus’unu acımasız bir kuşatma altına aldı.

 

Rumble’ın ışınlanının bittiği ana döndüğümüzde, OMG’den Loveling hemen burnuna gelen tehlike kokusunu tanıdı ve Kog’Maw’ın onu isabet alan ultisine rağmen üssüne geri dönebildi. Rumble, Loveling’in üssüne ateş yağdırıyordu. Bu dev robotun her adımında üssün canı parça parça düşüyordu. Loveling o ateşi söndürdüğünde, Elise ve Syndra üsse girdi. Minyonlar diplerinde kıyasıya bir mücadele veriyorlardı. Küçük bir savaş çıktı ama toz bulutu dağıldığında, Nexus’u Loveling ile birlikte sapasağlam duruyordu. Yenilmekten kıl payı kurtuldular.
 [Resim: jBNMzn.jpg]

2015 Dünya Şampiyonası: Şeytan Kral

Final Serisi 4. Maç | KOO Tigers vs. SKTelecom

 

SKTelecom ve Faker 2015 Dünya Şampiyonası’na bütün gözler üzerlerindeyken başladılar. Attıkları her adımda, düşenlerin elleri onları bileklerinden aşağı çekmeye çalışıyordu. Fakat bu onları durdurmadı. Son yılların tartışmasız en iyi oyuncusu sayılan Faker, Ryze ile zirveye doğru kendi yolunu çizdi. League of Legends’ın en gözde şampiyonlarından biri final sahnesinde tekrar ortaya çıktı. Faker Ryze’ın kudretini benimsedi ve bazen saf gücün akıl oyunlarıyla savuşturulamayacağını gösterdi.

 
Faker zirveye tekrar tırmandı. Bütün krallara hükmedecek tek bir kral. O, son yılların tartışmasız en iyi oyuncusu sayılıyor. Ayrıca bahsedilen diğer hareketlerde hayat bulan şampiyonlar çeşitlilikte zorlansa da Faker, bir kral edasıyla yürüyor. Oyunu, maçların nasıl dijital alandan daha da ileriye gidebileceğini gösteriyor. Finalin galibi belli olunca taraftarların seslerindeki artışa bakın. Buradaki son skorlar, bir sezonun daha onlar adına kapanmasını temsil ediyor. Şimdi Faker, profesyonel olsun olmasın, kazanmak isteyen herkesin gıpta ile baktığı tahtta oturuyor. Ona meydan okuyan herkesle karşılaşmaya da hazır. [Resim: 7A1J2W.jpg]
Alıntı


Benzer Konular...
Worlds 2016: Zedd - Ignite konuyu başlatan Aiakos
0 Cevap - 2,359 Okunma
26-09-2016, Saat: 16:39
Son Mesaj: AiakosBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi