Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  


Riot'a Sor: LoL İstemcisi Güncellemesi ve Ölüm Özeti

Reklam/Sponsor


#1

Riot'a Sor'a Hoş geldiniz!
Bu hafta İstemciyi güncelleme nedenimiz ve Ölüm Özeti'nden konuşacağız.


İstemciyi neden güncelliyorsunuz?
Çoğu oyun, istemcisini değiştirmeye ihtiyaç duymaz. Fakat her ne kadar son on yılın önemli bir kısmında Leauge of Legends çalışmasını mutlu mesut bir şekilde sürdürmüş olsa da, artık bazı yönleri biraz eskimeye başladı.
Mütevazi istemcimizi son sınırlarına kadar zorladık, ancak eski bir teknoloji üzerine kurulu olan istemcimiz oyuna getirmek istediğimiz özellikleri artık destekleyemiyor. Bu yüzden de onu en baştan inşa ediyoruz. Bu güncelleme ile LoL'ün temelini sıfırdan oluşturduğumuz söylenebilir. Çünkü İstemci, oyunun kendisinin haricindeki tüm LoL deneyimini etkiliyor: Mağaza, lobiler, sohbet, şampiyon seçimi ve bunun gibi diğer her şey istemcinin üzerinden yürüyor.
Oyuncular içinse istemci güncellemesinin iki önemli nedeni bulunuyor: Daha iyi görseller ve daha iyi bir teknoloji.

Görseller
Eski istemciye bir bakın. Cidden, açın profil sayfanıza bakın. Ne o? Büyücüler için bir koleksiyon albümü mü? Şimdi rün sayfasına geçin. Büyü direnci rünlerinin üstünde neden deniz kabukları var? Cevap: Kimse bilmiyor. Bunun nedeni LoL istemcisinin yıllar boyunca parça parça oluşturulmuş olması. Sayfalar arasında görsel bir tutarlılık bulunmuyor. Güncelleme ile birlikte, istemciyi League of Legends’ın görünüş ve hissiyatını daha iyi yansıtan bir Hextech teması ile yeniden tasarladık. Artık şöyle bir şeye benziyor.

Teknoloji
Şu anda kullandığınız istemci, 2009'un en çılgın teknolojisi olarak da bilinen Adobe AIR üzerine kurulu. Yeni istemcinin temelini oluşturacak teknolojiyi ise sıfırdan (aşağı yukarı) Chromium üzerine kurmaya karar verdik. Bu teknoloji uzun süredir var olan istemci hatalarını çözmemizde ve Oyun Tekrarı gibi yeni özellikleri getirmemizde bize yardımcı olacak.
Grumbles, Marka Yöneticisi ve Cactopus, Kıdemli Yazar


Ölüm Özeti sisteminden biraz bahseder misiniz?
Kısaca anlatmak gerekirse, Ölüm Özeti sisteminin büyük yapısal kusurları var. Bu kusurlar sisteme yeni şeyler eklememizde ve mevcut sistemi sürdürmemizde bize bazı sorunlar çıkartıyor.
Geçen sene Ölüm Özeti üzerinde yaptığımız büyük düzenlemeleri hatırlıyorsunuzdur. Ölüm Özetlerini daha tutarlı bir hale getirmeyi başarmıştık (artık oyunculara Sıçra yüzünden "öldükleri" söylenmiyordu) fakat bu noktada bir çıkmazla karşılaştık: Sistemin yeniden oluşturulmadan tutarlı bir şekilde devam edebilmesi için sürekli olarak bakıma alınması gerekiyordu. O dönemde yaptığımız iyileştirmelerin, zaman içindeki bozulmalarını gözlemlemeye başladık bile.
Eğer Ölüm Özeti üzerinde tekrar çalışmaya karar verirsek kusurlu yapısını düzeltmek için bütün sistemi en baştan oluşturmak isteyebiliriz. Bunu şu ana kadar yapmamış olmamızın sebebiyse, halihazırda kaynaklarımızı öncelik verdiğimiz başka şeyler üzerinde kullanıyor olmamız. Eğer sizi öldüren şeyler arasında Sıçra (tekrar) ortaya çıkamaya başlarsa başka bir bakım çalışması daha yapabiliriz.
Meddler, Baş Oynanış Tasarımcısı

Sorularınız mı var? O zaman hemen Riot'a Sor sayfasına gidip LoL hesabınızla oturum açın. Yapmanızı önerdiğimiz ve önermediğimiz noktaları göz önünde bulundurarak bize sorunuzu gönderin.

https://ask.leagueoflegends.com/hc/en-us/requests/new Buradan Sorabilirisiniz.

Bütün soruları okuyoruz ancak hepsini cevaplayacağımızın garantisini veremiyoruz. Bazı sorular zaten farklı bir mecrada cevaplanmış olabilir veya Riot'a Sor bölümüne uygun olmayabilir. Bu bölüm, yeni ürün veya özellikleri duyurmak için en iyi mecra sayılmaz ve başka yerlerde daha ayrıntılı bir şekilde ele aldığımız konuları burada yeniden ele almamayı seçebiliriz. Elbette anlaşılmayan bazı noktalar olursa onları aydınlatabiliriz!

Cevap verilmese bile gönderdiğiniz bütün sorular önemli ve bu soruları, merak ettiğiniz konular üzerinde doğrudan çalışan Riotçularla mutlaka paylaşıyoruz.

Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi