Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  


Küçükten Birkaç Oyun Taktiği

Reklam/Sponsor


#1
Star  (En son düzenleme: 06-11-2016, Saat: 04:20 PrinceofKnights.)

İşte Counter Strike Global Offensive Taktikleri

En temel taktik: Şarjör Değiştirme Dürtüsünü Durdurun!
[Resim: Counter-Strike-global-offensive-taktik.jpg]


Özellikle Counter Strike oynamaya yeni başlamış oyuncular, yapabildikleri her anda ellerinin şarjör değiştirmeye gitmesine engel olamazlar. Ancak bu dürtüye karşı koymayı öğrenmelisiniz. Çünkü CS:GO’daki çoğu silahla şarjör değiştirme süresi 2 ve 4 saniye arasındadır. Bu süre de rakibin sizi avlanamasına ya da koruyor olmanız gereken bir yerden geçmelerine yeterlidir. Ancak bundan da önemlisi, iyi bir ses sistemi olan oyuncular yakınlarında birisi şarjör değiştirirken duyabilirler. Rakiple karşı karşıya geldiğinizi düşünün, yarı boş bir şarjörle ancak onu kolayca avlayabilecek bir pozisyonda mı olmak istersiniz yoksa dolu bir şarjörle av olmak mı? 4-5 merminiz kaldıysa bile bunu küçüksemeyin. Tüfeğinizle düşmanın kafası dışında bile isabet ettirirseniz 3-4 mermi onu tamamen dolu sağlıktan öldürmeye yeter. Hatta oyunun sonlarındaysanız, muhtemelen düşmanın gücü tam olmayacak.


Numarayı Bırakın!
Özellikle Counter Strike gibi sürekli çok kişiyle oynanan oyunlarda oyuncular başkalarından gördüğü hareketleri taklit etmeye bayılırlar. Twitch yayını izleyen oyuncular, ünlü oyuncuları izleyerek onların yaptıklarını yapmaya çalışır ancak gerçekten çok azı bunları neden yaptıklarına kafa yorar. Yaptıklarının taktiksel değerlerini düşünmezler. Bunun için yeni Counter Strike Global Offensive oynayış tarzlarını taklit etmeden önce, olayın taktiksel yönünü düşünüp onu keşfetmeye çalışın.


Bomba Şart Değil!
Counter Strike oyunlarında bomba atmak, özel bir pratik ister. Özellikle bombanın çarpıp sekeceği yeri hesaplamak, köşelerden geçip rakibe ulaşmasını sağlamak bir süre Counter Strike Globel Offensive maçlarında egzersiz yapmayı gerektirir. Örneğin, eğer el bombalarının zırhlı rakiplere karşı maksimum 72 hasar verdiği counter Strike Source versiyonu ile oynuyorsan, yaklaşık 2 mermi ile de aynı hasarı verebileceğini düşün. Eğer beceremiyorsan, zor durumlarda hiç zorlamaya gerek yok! Pratik yapmak için botlara karşı oyunlar oynayıp bol bol el bombası atın. Zamanla kendinizi geliştireceksiniz.


AWP’nin Yanında Tabanca Kullanın!
[Resim: Counter-Strike-global-offensive-taktikler.jpg]


Counter Strike Global Offensive oyununda tabancalar inanılmaz derecede faydalıdır. Şu an en çok oynanan silahlardan AWP ve M4A1-S ne kadar iyi silahlar olsalar da zor durumlarda imdadınıza CZ75 gibi çok yararlı bir otomatik tabanca yetişebilir.

Çömelerek yürümeyin!
[Resim: maxresdefault.jpg]
Çok eski bir Counter Strike tavsiyesi olsa da, özellikle köşeleri korurken el alışkanlığınız olsa da çömelmeyi bırakın. Çünkü siz çömelince o köşeyi gözetleyen biri önce silahınızı, sonra dizlerinizi görüp sizi kolayca öldürebilirler. Bir obje etrafında hareket etmek istiyorsanız, omuzlarınızın üzerinden gözetleyin.
Alıntı


Benzer Konular...
Cs:go oyun değişik hata konuyu başlatan Misafir
5 Cevap - 5,760 Okunma
12-11-2016, Saat: 13:53
Son Mesaj: BigThunder
09-11-2016, Saat: 23:37
Son Mesaj: PrinceofKnightsBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi