Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  


Playstation Store'dan Nasıl Oyun Alınır?

Reklam/Sponsor


#1
(En son düzenleme: 11-11-2016, Saat: 20:08 FLASH.)

Playstation'ın uygulamaları, temaları ve oyunlarının yer aldığı sistem olan Playstation Store'u bu yazımızda sizlere tanıtacağız ve Playstation Store'un tüm özelliklerinin yanı sıra Playstation Store'dan nasıl oyun alınacağını tüm detayları ile anlatacağız.

Playstation'ın uygulamaları, temaları ve oyunlarının yer aldığı sistem olan Playstation Store'u bu yazımızda sizlere tanıtacağız ve Playstation Store'un tüm özelliklerinin yanı sıra Playstation Store'dan nasıl oyun alınacağını tüm detayları ile anlatacağız.
 Playstation Store Nedir?

Playstation Store, adlı uygulama Sony'nin oyun konsollarının online mağazasıdır desek pek de yanlış olmayacaktır. Playstation Store üzerinden Sony'nin oyun konsolları için geliştirilen oyunları, uygulamaları, temaları vb. ürünleri satın alabiliyorsunuz. Aynı zamanda pek çok oyun ve uygulamanın demo sürümleri de Playstation Store'da yer alıyor. Dilediğiniz zaman bu demoları da oyun konsolunuza indirebiliyorsunuz.

Playstation Store hakkında bilmeniz gereken belki de en önemli şey bu sistemin bölge ayrımı yapıyor olmasıdır. Bildiğiniz üzere pek çok Playstation oyununda Asya, Avrupa ve Amerika olmak üzere üç ayrı bölge yer alıyor ve bazı oyunlarda bölgelere özel içerikler ya da bölgeere özel bazı sansürlemeler yer alıyor. Ayrıca her bölgede yer alan ülkelerin Playstation Store içerikleride farklılık gösterebiliyor. Örneğin Namco Bandai firması tarafından geliştirilen Naruto Ultimate Ninja Storm 3 oyunun demosu öncelikle Asya'ya daha sonrasında Amerika'ya ve en son olarakta Avrupa bölgesine çıkış yaptı. Hatta bazı oyunlar direkt olarak bölge bazlı bile olabiliyor. Örneğin Asya'ya özel çıkan bir oyun hiç bir zaman Avrupa ve Amerika'ya çıkmıyor.
 
 Playstation Store'dan Nasıl Oyun Alınır?

Playstation Store'dan oyun satın alabilmek için iki seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan ilki kredi kartı kullanarak oyun veya uygulama satın almak. Diğer seçenek ise PSN Card kullanarak oyun veya uygulama satın almak. Yazımızın ilerleyen kısımlarında PSN Card'tan bahsedeceğiz.  

Playstation Store üzerinde yer alan oyunları direkt olarak konsolunuzdan alabileceğiniz gibi dilerseniz internet üzerinden veya Playstation'ın mobil uygulaması üzerinden de satın alabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden oyun satınalabilmek için şu adresten Playstation Store'a giriş yapabilirsiniz. Satın almak istediğiniz oyunu veya uygulamayı seçtikten sonra bu uygulamayı "sepete ekle" yazısına tıklamalısınız. Ardından kredi kart bilgilerinizi doldurarak oyunu satın alabilirsiniz veya PSN hesabınızda ki Wallet'ta para varsa bu parayı kullanarak oyunu satın alabiliyorsunuz. 

Eğer kredi kartınız yoksa oyun satın alabilmek için diğer seçeneğiniz PSN Card. PSN Card adlı bu hediye kartları pek çok teknoloji mağazasında satılmaktadır. Bu kartlardan satın aldıktan sonra kart içerisinden çıkan kodu PSN hesabınızaa eklemeniz gerekmektedir. Ardından satın aldığınız PSN Card'ın değeri kadar para PSN hesabınıza eklenecektir. Dilerseniz bu şekilde de oyun veya uygulama satın alabilirsiniz. Son olarak oyun fiyatlarında da bölge farklılığının önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Bazı oyunlar belirli bölgelere daha ucuz fiyatta çıkmaktadır. Ya da kur farkından dolayı bazı oyunların fiyatları bölgelere göre farklılık göstermektedir.
 
 PSN Card Nasıl Aktif Edilir?

PSN Cardları veya diğer ürün şifrelerini aktif edebilmek için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki direk olarak konsolunuz üzerinden aktif etmektedir. Diğeri ise internet üzerinden aktif etmektedir. İntrenet üzerinden burada ki adresten Playstation Network'e giriş yapmalı ve ardından PSN Card'ınızda ki şifreyi buraya girmelisiniz.


Not: Alıntıdır Sizin için buluyorum gençler ve herzaman genç kalanlar Smile 
Alıntı

#2

Bu yararlı paylaşım için saol Smile
Alıntı

#3

Kardeşim yazılar o kadar net ki okumadan direk anladım
Alıntı

#4

Fontunu beğendim Big Grin
Alıntı

#5

Şu ve burada kelimeleri bana nasıl bir katkı sağlayabilir ?
Alıntı

#6

Orada yazı mi var?
Alıntı

#7

(19-10-2018, Saat: 18:30)Proxo demiş ki: Orada yazı mi var?

ctrl a yap görürsün
Alıntı

#8

harbi varmış
Alıntı


Benzer Konular...
PS4 ALINIR !! konuyu başlatan KavuncuAmca
5 Cevap - 5,243 Okunma
09-11-2016, Saat: 23:02
Son Mesaj: PrinceofKnightsBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi