Merhaba, hala wasdzone forumuna kayıt olmadın mı? Kayıt ol  


Uçan pipi altın kelime sorunsalı

Reklam/Sponsor


#1

Bir kaç komutçuda bu olayı gördüm ve bir standart getirilmesi için bu konuyu açıyorum.Komutçu altın kelimeyi "deve" olarak veriyor ve "devekran" dediğinde zıplamadığımız için bizi vuruyor.Açıklaması ise içinde "deve" geçiyor olması.O zaman altın kelimeyi "a" olarak ver "armut,kalem,taktirevalli" vs. kelimelerde zıplamayanlar vur.Saçma.
Benim görüşüm örneğin altın kelime "kalem" olarak verildiyse ona yapım eki gelmediyse(Kalemler,Kalemi vb.) zıplamaları gerekir.Eğer ben bir yapım eki getirip kelimeyi farklılaştırarak söylersem(Kalemtıraş,Kalemlik vb.) o zaman zıplamamaları gerekir.Bunun mantığı budur.Yetkili arkadaşların veya komutçu liderinin bu konuya bir açıklık getirmesini ve bir standart sağlanmasını istiyorum.Yoksa çok haklar yenilecek.
Alıntı

#2

+1 adam haklı dağılın
Alıntı

#3

Bence böyle olması gayet mantıklı sonuçta kelimeyi söylemiş oluyorsun. A harfi olmaz soylediğim kelime geçerli diyorsun. Zaten uçan pipinin farkı bu yoksa oyun patates oyunundan farksız oluyor bence (:
Alıntı

#4

hadi a olmasın da at olsun altın kelimemiz.murat,salatalık bunlarda zıplaman gerekicek senin fikrine göre Big Grin
Alıntı

#5

Konu destekte değil madem tartışalım.
Yıllardır "devekran" denildiğinde kalkılmaz olarak uygulanıyor bu sanırım. Çok tecrübem yok bu konuda. Bana göre ağızdan "deve" kelimesi çıktığı sürece başına sonuna ne getirirsen getir ben "deve" komutunu uygularım. Bu zamana kadar öyle yaptım, hepsinde de öldüm tabii ki. Çünkü böyle alışılmış ama bana göre öyle değil. Zaten bunun bi' kuralını getirmedik bu böyle olur diye. İkinci verdiğin "at" kelimesine aynı. "murat" dediğinde komutu uygularım mesela. Ben komuttayken "devekran" dediğimde komutu uygulamayanı vururum. Şu anlık bi' kuralı da yok size ne mantıklı geliyorsa onu yapın, kimseyi zorlamıyorum bu böyledir diye.

Ha bi' de şöyle bi' durum var. Komut mikrofondan veriliyor. Yani biz senden hangi ses çıkarsa onu yapmaya çalışıyoruz. Ben sadece kelime olarak "deve" dediğimde komuta uyun diyemezsiniz bana göre. Çünkü mikrofondan ses olarak duyuyoruz. Kelime olarak neyi söyleyip söylemediğini kanıtlayamazsın bana. Oyunu tahtaya yazıp oynatsan %100 haklısın. Mesela her "deve" kelimesi yazdığında ayağa kalkacaksınız dersin. Tahtada "dev ekran" yazar, ayağa kalkanları vurursun. Thug life gözlüğümü alabilir miyim sadgasdgdsg.

Ha mesele çakallığa gelince. Çakallık yapılacak çok şey var. "donboz" demedim "domuz" dedim mimimimimimi alıcan duvardan duvara vurucan bunu. "ismail" dediğim de zıplayın derim. Zıplarsınız daha sonra "ismayil" dedim derim donup kalırsınız XDXDXD Bunlar bana göre saçmalığın daniskası olan şeyler. Daha güzel kelimeler seçilip, illa harf oyunları yapmadan güzel oyunlar oynatılabilir. Bu biraz da fairplaye kalmış bi' durum.
Alıntı


Benzer Konular...
26-06-2018, Saat: 10:56
Son Mesaj: relre
KOMUTCULARIN !W ALMA SORUNSALI konuyu başlatan Samy KİNG
3 Cevap - 2,725 Okunma
09-08-2017, Saat: 20:51
Son Mesaj: Samy KİNGBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi